Zázračnica - včelami ovlivněná voda

Aktualizováno: 21. 4.


K pojmenování včelami ovlivněné (čili "obzučené") vody poetickým názvem "Zázračnica" mě inspiroval název novely Dominika Tatarky. Obzučená voda se mi jeví stejně surreálná jako Panna Zázračnica. Mimochodem přízvisko "obzučená" je zase lingvistický patent mé milé kamarádky Jany Kleinerové.


Propolis a med je můj denní chleba, ale co ta voda? Neznám!

Včelami ovlivněná voda se říká vodě, která byla cca 24h v blízkosti včelího hnízda. Říká se ve vzdálenosti do půl metru od chomáče. Dávám ji na vrch rámků. Včely ji energetizují, harmonizují. A to nejen étericky, ale i fyzikálně. Vibrace křídel rozkmitávají plástve, celé plodiště, potažmo vibruje i voda v lahvi. Tyto jemné vibrace jsou prý i jeden ze způsobů, jak se včely dorozumívají.


A co se dá dělat s tou vodou?

Nejčastěji ji piju. Prý var ani chlazení obzučení vody neovlivňuje. Sousedka si s ní myla obličej, zjistila, že se nekazí, i když v lahvi stojí dýl.

Dneska jsem nad tím zrovna dumala, k čemu to přirovnat... třeba jako zakopat slivovici do země na 20 let nebo dát dozrát víno do dubových sudů... prostě něco se s tím stane a nabyde to nebývalé kvality
11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše